3-16188/08/09

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.08.2008 м.Харків


Суддя Київського районного суду м. Харкова Ніколаєнко І.В., при секретарі Конюшенко Т.І., за участю прокурора Омельченко І.І., за участю адвоката Полупанової О.О., розглянувши справу, що надійшла з Харківської митниці, 359/80000/08 про порушення митних правил у відношенні гр-на ОСОБА1, ІНФОРМАЦІЯ 1 р.н., по ст.352 МК

ВСТАНОВИВ
26.06.2008 р. в зону митного контрою митного поста «Гоптівка» в напрямку з України в Росію в'їхав автомобіль "TОYOTA Lexus LS 430", д.н. ІНФОРМАЦІЯ 2, під керуванням водія ОСОБА 1
Під час проведення митно-прикордонного контролю у митній декларації він заявив, що крім належних йому речей та валюти нічого через митний кордон України не переміщує. При огляді автомобіля "TОYOTA Lexus LS 430" у перчаточному ящику водійського сидіння було знайдено поліетиленовий пакунок з п'ятдесятьма семи набоями травматичної дії та металеву обойму з дев'ятьма набоями травматичної дії, під сидінням водія був знайдений пістолет «ПМР-М-ХК НД № ІНФОРМАЦІЯ 3» , калібру 9 мм, споряджений обоймою з вісьмома набоями травматичної дії.
У судовому засіданні ОСОБА 1 пояснив суду, що сховав пістолет та обойми від дітей, потім забув задекларувати їх у декларації, та при огляді автомобіля заявив, що в автомобілі знаходиться пістолет.
Прокурор у судовому засіданні, та представник митниці, вважає, що ОСОБА 1 підлягає адміністративної відповідальності за ст.352 МК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що дії ОСОБА 1 необхідно кваліфікувати за ст.340 МК України, оскільки пістолет не був задекларований. Умисне приховування пістолету з боку у ОСОБА 1 матеріали справи не містять , Як в судовому засіданні так і в поясненнях наданих таможні ОСОБА 1 вказує, що він не приховував, а сховав від дітей, тобто з метою щоб пістолет не знаходився у доступному місці.
Відповідно до вимог ст.81 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою правдивих точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 р. № 790, затверджений перелік відомостей, що оголошується громадянами у разі переміщення ними через митний кордон України предметів, які потребують обов'язкового декларування.
До подання в Харківську митницю митної декларації від 26.06.2008 р. ОСОБА 1 в порушення вимог МК України не заявив митним органам за встановленою формою про наявність не задекларованих предметів.
Згідно до ст.340 недекларування товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, тобто не заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари, транспортні засоби, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Факт правопорушення передбачений ст.340 МК України підтверджений матеріалами справи: протоколом про порушення митних правил, службовою запискою інспектора міліції, актом про проведення митного огляду товарів та інших предметів, поясненням ОСОБА 1
При визначенні міри покарання суд враховує ступінь суспільної небезпеки зробленого правопорушення, конкретні обставини справи.
Суд вважає за можливе застосувати міру покарання - штраф.
Згідно до ст.385 МК України суд стягує з ОСОБА 1 вартість проведення експертизи 486 грн.76 коп.
Керуючись ст.ст. 279, 283 КУпАП України ,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА 1 визнати винним в порушенні митних правил, передбачених ст.340 МК України і застосувати штраф у розмірі 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА 1 вартість проведеної експертизи у сумі 48 грн.76 коп. на р.р. ІНФОРМАЦІЯ 4.
Повернути ОСОБА 1 автомобіль "TОYOTA Lexus LS 430", ІНФОРМАЦІЯ 2, пістолет «ПМР-М-ХК НД № ІНФОРМАЦІЯ 3» калібру 9 мм, набої травматичної дії 57 шт, дві обойми травматичної дії, свідоцтво про реєстрації автомобіля, ключ електронний, що зберігається на складі Харківської митниці.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає, та підлягає виконанню негайно.
Строк пред'явлення постанови для виконання складає три місяці та набирає чинності негайно

Суддя